HD-601 HSS BATERIOVÉ ZÁBLESKOVÉ SVĚTLO S PŘÍSLUŠENSTVÍM

Kód: ID_859/0 ID_859/2 ID_859/3 Zvolte variantu
Značka: Photon Europe
15 667 Kč 16 750 Kč 17 833 Kč od 15 667 Kč 12 948 Kč bez DPH 13 843 Kč bez DPH 14 738 Kč bez DPH od 12 948 Kč bez DPH
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta
Silný bateriový záblesk s vysokorychlostní synchronizací s nejlepším poměrem výkonu a ceny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HD 601 je bateriový záblesk s vysokorychlostní synchronizací, který je náhradou za velmi oblíbené bateriové světlo HD STROBO HSS-V 600. Výkon 500Ws je dostatečný jak pro náročné focení v interiéru, tak pro venkovní totografování i ve slunných dnech. Toto světlo vyniká nejen velkou výdrží baterie (o 50 a více záblesků než HD 610), ale také podporou vysokorychlostní synchronizace, bez které se venku neobejdete.
Nejvýznamnějšími vylepšeními oproti starému typu HD STROBO HSS-V 600 jsou: přehledný LCD display pro snadnou a intuitivní orientaci, který oceníte nejen venku. Silnější, plyně regulovatelné LED pilotní světlo 10W (ekvivalent 50W žárovky). Možnost aktualizace firmwaru. Režim krátkého hoření výbojky FREEZE od 1/800s až 1/19000s (využítí při zmrazení pohybu). Nová funkce Delay (zpoždění), kterou využijete např. při lightpaintingu. Nová funkce EasyCap (Photoshop mask) - snadné vytvoření ořezové masky.

Bajonet BOWENS je samozřejmostí a proto lze doplnit o jakékoliv příslušenství z naší nabídky.
Polohovatelný kloub s otvorem 5/8” pro statiový spignot je doplněn o otvor pro deštník přímo pod světlem.

Design světla je stejný jako u již známého HD 610 a je tedy zaručena kompatibilita těchto dvou světel (např. stejná baterie, nabíječka, odpalovače …).

Světlo je vybaveno vestavěným přijímačem kde lze zvolit druh podporovaného přijímače (2,4GHz): TRQ6 C/N/S/F, TR-611/612, TR-A6 C/N, TRS-V, TRS (dosah až 300m).
Spolu s novým zábleskem HD 601 je zde na trhu i nový odpalovač TR-Q6 s podporou HSS a TTL pro Canon, Nikon, Sony a Fuji.

Pro využití funkce HSS s originálním odpalovačem (umožní ovládání světla v režimu HSS, nastavení intenzity a pilotního světla) je potřeba ověřit kompatibilitu s fotoaparátem.


CANON - TR-Q6C, TR-611 - 1DS MARK III, 1D, 1D MARK IV, 1DX MARK II, 5D MARK II, 5D MARK III, 5D MARK IV, 5DSR, 6D, 7D, 7D MARK II, 80D, 70D, 60D
NIKON - D5, D4S, D810, D800, D700, D600, D90, D7200
SONY - TR-Q6S - a7, a7 II, a7R, a7R II, A7s, a7S II, a99 II
FUJI - X-T1, X-T2, X-T20, X-Pro 2

Technické parametry:
Směrné číslo: GN72 - ISO 100
Výkon: 500Ws
Pilotní světlo: LED 10W (ekvivalent 50W žárovky)
Režim: manuální/EasyCap/Delay
Regulace výkonu: (M) 1.0-9.0 HSS (4.0-9.0)
Čas znovudobití: 0,01-2,2s
Synchronizce: NOR/HSS/FRE
Barevná teplota: (M, HSS) 5500±150K (FRE) 5500±800K
Vestavěné chlazení: ano,
Podpora vysílače - TRQ6 C/N/S/F, TR-611/612, TR-A6 C/N, TRS-V
Baterie: Li-ion 14.8V/6000mAh
Výdrž baterie: až 500 záblesků na plný výkon
Vestavěný přijímač: ano
Dosah: 300m
Počet kanálů a skupin: 1-16, A/B/C/D/E/F
Synchro vstup: jack 3,5mm
Bajonet: BOWENS
Rozměry: 355x117x195mm
Váha: 2,3kg bez baterie

Balení obsahuje:
1 x zábleskové světlo
1 x přepravní krytka výbojky
1 x Li-ion baterie
1 x nabíječka
1 x nabíjecí kabel
1 x návod k použití
! Reflektor není součástí balení.
NĚKTERÉ FOTOGRAFIE JSOU POUZE ILUSTRAČNÍ - BALENÍ NEOBSAHUJE REFLEKTOR, ODPALOVAČ, STATIV ...

Fotíte produktovou fotografii? S funkcí Photoshop mask ušetříte spoustu práce a času!
U vyšších tříd světel Photon Europe, konkrétně u bateriových NEW HD-TTL-610 a HD- HSS-601, nebo síťových MSN HSS-TTL přibyla nová vychtávka - Photoshop mask function, kterou velice ocení všichni fotografové, kteří potřebují mít čistě bílé, šedé … jednobarevné pozadí. Jedná se v podstatě o dokonalé a rychlé vytvoření ořezové masky pro váš Photohop.
Pokud fotíte tvarově složitější produkty, nebo třeba kolekce oblečení na modelu a zadání je, aby pozadí bylo čistě bílé a bez stínů, jistě mi dáte za pravdu, že fotograf mnohdy tráví mnohem více času otravným vyřezáváním objektu, aby za něj mohl dát pozadí čistě bílé, než vlastním focením. Tomu je s geniální funkcí Photoshop mask konec! Světlo teď udělá všechnu zdlouhavou práci za vás.
K využití této funkce je zapotřebí minimálně dvou světel, které tuto funkci mají ( NEW HD-TTL-610, HD- HSS-601, nebo MSN HSS-TTL-ty budou přidána do e-shopu dnes) a radiový odpalovač, některý z těchto:
TR-611/612, nebo TR-Q6 C/N/S/F
https://www.photoneurope.cz/cz/nabidka/tr-611-612-odpalovace-pro-hd-610-a-systemovy-blesk/#odskok
https://www.photoneurope.cz/cz/nabidka/odpalovace-pro-svetla-s-vestavenym-prijimacem/#odskok
Postup jak používat Photoshop mask (EasyCap) function:
Rozdělit světla do dvou skupin.
Skupina A. Bude klasicky nasvěcovat fotografovaný objekt, aby měl správnou expozici.
Skupina B. Bude nasvěcovat pozadí, tak aby bylo silně přeexponované (tím pádem vypálené a čistě bílé), zatím co fotografovaný objekt bude nenasvícený a černý jak bota.
V menu zábleskového světla (EasyCap) je nutné nastavit odpálení 1. a 2. skupiny
Na odpalovači aktivovat skupiny A+B
Fotoaparát je potřeba nastavit na sekvenční snímání
Fotoaparát je nutno upevit na stativ (a ideálně odpalovat dálkovou spouští), aby nedošlo k posunu mezi oběmi fotografiemi. (při fotograování osob je lepší, používat z tohoto důvodu spíše statické pózy)
Pak už jen zaostříme a klasicky exponujeme :)
Teď si osvětlíme k čemu po stisknutí spouště dojde:
Fotopaparát neudělá jen jeden snímek, ale dva snímky za sebou. Při první expozici bleskne pouze přední světlo, které nám udělá fotografii se správně nasvíceným objektem, ale včetně rušivých stínů a přechodů na pozadí. Při druhé expozici, bleskne pouze zadní světlo, takže produkt bude černý, podexponovaný a pozadí dokonale čistě bílé, což nám vytvoří dokonalou černou siluetu objektu na bílém pozadí, ze které jedním kliknutím v Photoshopu vytvoříme dokonale přesnou ořezovou masku, kterou použijeme na první fotografii správně exponovaného objektu a rušivé pozadí u něj pomocí ořezové masky vymažeme (popřípadě nahradíme pozadím z fotografie druhé).
Pro úplnost ještě dodávám, že tato funkce zábleskového světla umožnuje vytvoření nejen dvou, ale dokonce šesti různě nasvícených záběrů za sebou, což ovšem dokáží využít pouze ti nejkreativnější z nás. V praxi totiž obvykle vystačíme se dvěmi skupinami světel. Na menší produkty se nejčastěji používají dvě světla (jedno z předu a druhé zezadu) a na větší 2+2 světla (po dvou vpředu i v zadu).

Popis funkce Delay:
Funkce Delay (zpoždění) je určena pro focení s nastavením dlouhého času závěrky.
Například: při nastavení závěrky na 1 minutu, můžete nastavit funkci zpoždění na 30s, takže světlo bleskne po uplynutí 30s od otevření závěrky.
Tuto funkci můžete využít například při focení light-paintingu.


U tohoto produktu si může te připlatit prodloužení zákonné záruční doby (24 měsíců - občan / 12 měsíců - nákup na IČ) o jeden, nebo o dva roky. (Prodloužit záruku jde tedy maximálně na: 48 měs. občan / 36 měs. IČ) Prodloužená záruka se vztahuje pouze na studiové světlo. Pokud je součástí dodávky další příslušenství (stativ, softbox, taška, odpalovač atd. ...) záruka se na toto příslušenství nevztahuje.

Doplňkové parametry

Kategorie: BATERIOVÁ SVĚTLA
Typ: RENTAL

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz