95 položek celkem

Cena

2297890
12297890

Značky

Položek k zobrazení: 95
2907 drzak softboxu a dlasiho prislusenstvi pro montaz na zed
240 Kč bez DPH
290 Kč

Držák slouží pro snadné uskladnění příslušenství (softboxy, beauty dishe, reflektory...) s bajonetem Bowens a šetří místo v ateliéru. Vhodný pro montáž na zeď, či jinou plochu.

Kód: ID_1114
3117 dm softbox 60x90 cm
736 Kč bez DPH
890 Kč

Softbox (nástavec pro měkké světlo). Softboxy jsou nástavce před zábleskové či osvětlovací zařízení. Jsou potaženy speciálním plátnem, které rozptyluje a zjemňuje světlo.

Kód: 200002
3579 m softbox octagon 80 cm
983 Kč bez DPH
1 190 Kč

Softboxy jsou nástavce před zábleskové či osvětlovací zařízení. Jsou potaženy speciálním plátnem, které rozptyluje a zjemňuje světlo. Využívá se především při fotografování...

Kód: ID_1108
3699 m softbox octagon 90 cm
1 066 Kč bez DPH
1 290 Kč

Softboxy jsou nástavce před zábleskové či osvětlovací zařízení. Jsou potaženy speciálním plátnem, které rozptyluje a zjemňuje světlo. Využívá se především při fotografování...

Kód: 209508
3903 m softbox octagon 120 cm
1 149 Kč bez DPH
1 390 Kč

Softboxy jsou nástavce před zábleskové či osvětlovací zařízení. Jsou potaženy speciálním plátnem, které rozptyluje a zjemňuje světlo. Využívá se především při fotografování...

Kód: ID_666
3321 m softbox 70x100
818 Kč bez DPH
990 Kč

Softboxy jsou nástavce před zábleskové či osvětlovací zařízení. Jsou potaženy speciálním plátnem, které rozptyluje a zjemňuje světlo. Využívá se především při fotografování...

Kód: 207010
3552 m softbox 80x120
971 Kč bez DPH
1 175 Kč

Softboxy jsou nástavce před zábleskové či osvětlovací zařízení. Jsou potaženy speciálním plátnem, které rozptyluje a zjemňuje světlo. Využívá se především při fotografování...

Kód: 208012
3783 em stripbox 40x180 s vostinou
2 802 Kč bez DPH
3 390 Kč

Příslušenství pro záblesková světla Photon Europe, Bowens, Walimex a další značky.

Kód: 340180
2931 beauty soft 105 outdoor
2 065 Kč bez DPH
2 499 Kč

Unikátní outdoorový softbox, tvarově odpovídající profilu beauty dishe je speciálně navržen pro dokonalou difúzi světla při fotografování portrétů.

Kód: ID_977
3387 quick softbox 100 pro zableskove svetlo i systemovy blesk
1 645 Kč bez DPH
1 990 Kč

Lehký přenosný softbox s novou technologií pro rychlé skládání lze použít se studiovým světlem, nebo s pomocí adaptéru i pro systémový blesk.

Kód: ID_1037
4185 k 90 skladaci prenosny oktagonalni softbox
1 231 Kč bez DPH
1 490 Kč

Plnohodnotný soxtbox se dvěmi bílými rozptylkami a stříbrnou vnitřní stranou, který se nechá složit jako deštník a snadno transportovat.

Kód: 2095008
4293 k 120 skladaci prenosny oktagonalni softbox
1 975 Kč bez DPH
2 390 Kč

Plnohodnotný soxtbox se dvěmi bílými rozptylkami a stříbrnou vnitřní stranou, který se nechá složit jako deštník a snadno transportovat.

Kód: 201200
Nahoru
Další produkty

Softboxy, oktaboxy, stripboxy, deep boxy a další typy softboxu jsou neopomenutelným vybavením, které patří k základní výbavě každého dobrého fotoateliéru.
Primární funkcí softboxu je změkčení (zjemnění) světla a používá se jak ke svícení přímo na model, tak k prosvětlení pozadí. Pokud bych to zjednoduše přirovnal k přírodě, tak nám soft v podstatě udělá podobný efekt, jako když tvrdé polední sluneční světlo, překryje mrak, který světlo rozptýlí a dodá mu jemný měkký charakter.

Jak softbox funguje

Když máme na světle nasazený jen standardní kovový reflektor, tak je světlo sice intenzívní, ale ostré a tvrdé, zdůrazňující každý rušivý detail a tvořící hutné, mnohdy nežádoucí stíny na modelu i pozadí.
Po nasazení softboxu dojde k výraznému změkčení světla, většina stínů zmizí, nebo se zjemní natolik, že je lze bez problémů zakomponovat do fotografie aniž by působily rušivě. Dojde také v k základní "retuši světlem" tím, že měkké světlo nezvýrazňuje, ale spíše potlačuje rušivé detaily (například pupínky, vrásky, či jiné defekty na pleti modelu).
Základem softboxu je plášť s venkovní černou vrstvou zabraňující průniku světla a vnitřní (zpravidla stříbrnou) vrstvou, která odráží veškerý výkon studiového světla ze softboxu směrem ven. Softbox bez difúzních vrstev funguje tedy podobně jako obrovský reflektor, to by ale samo o sobě pro dokonalé změkčení světla nestačilo.
Proto jsou softboxy vybaveny takzvanými rozptylkami. U levnějších ekonomických provedení softboxu (nebo u některých speciálních typů) bývá jedna rozptylka a u standardních a profesionálních softboxů bývají zpravidla dvě. Jedná se o difúzní vrstvy vyrobené ze speciální slálobarevné a UV odolné tkaniny. (Pokud kupujete nejlevnější softboxy od no-name dodavatelů, tak jsou většinou materiálově ošizeny. Difůzní plochy časem žloutnou, což má vliv na barevné podání a rozpadají se). Vnitřní rozptylka bývá umístila tak, aby odrazila část světla ze středu softboxu zpět do pláště, zatímco po okrajích softboxu prochází světlo kolem rozptylky volně. Tím dochází k vyrovnávání intenzity světla mezi středem softboxu a jeho okraji. Světlo se pak odráží od pláště a znovu prochází přes vnitřní i vnější rozptylku, která zajišťuje druhý stupeň změkčení. Touto difúzí upravené světlo je příjemně měkké, ale přesto směrové (narozdíl třeba od studiových deštníků).

Jak zvolit vhodný softbox

- Pro fotografování portrétu a lidí obecně jsou ideální kruhové softboxy typu oktagon. Důvod je jednoduchý - od sluníčka jsme zvyklí v oku vidět jeden kulatý odraz a pokud ho kruhovým softboxem imitujeme, působí fotografie daleko přirozeněji, než když v oku vidíte odražený čtverec, dva obdélníky a podobně.
Na fotografování portrétu úplně postačí menší průměr softboxu, například DM - SOFTBOX OCTAGON 90cm , pokus se chytáme na fotografování celé postavy, tak je dobré použít alespoň M - SOFTBOX OCTAGON 120 cm  a na fotografování skupiny osob, například celé rodiny, nebo větší je ideální M - SOFTBOX OCTAGON 150 cm , nebo některý z Deep Boxů, ale k těm se vrátím až později.

- Když fotografujete produkty, tak jim kruhové odrazy opravdu moc nesluší, proto je lépe používat softboxy klasického obdélníkového tvaru. Na menší kompozice postačí například DM - SOFTBOX 60x90 cm , nebo menší. Na velké produkty, ale i na nasvícení figurální fotografie zezadu, z boku a nebo k prosvětlení pozadí se skvěle hodí M - SOFTBOX 80x120, nebo alespoň M - SOFTBOX 70x100.

- Stripboxy jsou méně rozšířeným typem softboxů, používají se převážně s nasazeným voštinovým filtrem, který umocňuje jejich efekt a prohlubuje kresbu ve stínech. Používají se například na fotografování produktů, například skla - jistě si vybavíte fotografie láhví vína s efektním svislým odleskem z jedné, či obou stran.
Velké využítí mají i v portrétní fotografii, protože při frontálním nasvícení "zeštíhlují obličej". Efekt vzniká tak, že zatímco střed obličeje je nasvícen vyšší intenzitou, lícní kosti jsou tmavší a zanikají, což opticky obličej zužuje.
Ve figurální fotografii jsou stripboxy s voštinami nepostradatelné při fotografování stylu lowkey. Na celou postavu je potřeba větší rozměr, ideálně EM - STRIPBOX 35x160 S VOŠTINOU , EM - STRIPBOX 35x140 S VOŠTINOU je opět tak "s odřenýma ušima"

- Outdorové skládací softboxy se vyrábějí ve všech třech výše popsaných provedeních (tedy oktagony, stripy i klasické obdélníky). Oproti obyčejným třídám  softboxů jsou vybaveny vychytaným systémem skládání na principu deštníku. Složení i rozložení je snadné a velice rychlé, zabere cca. jen jednu minutu. Toto provedení skládacích softboxů využijete, hlavně pokud chodíte fotografovat ven do exteriérů, když vybavení ateliéru často převážíte a nebo máte ateliér menších rozměrů, kde softboxy překážejí a je praktické je po použití složit a uklidit.

- DEEP BOXY jsou speciální kategorií softboxů, které poskytují unikátní velkoprostorové světlo. Díky své hloubce jsou ideální na fotografování propracovaných portrétů s hlubší kresbou ve stínech. V nabídce máme také vyšší řadu "Parabolic" např.: DEEP BOX - 120CM PARABOLIC PRO S VOŠTINOU , které jdou pomocí DEEP BOX ADAPTÉRU upgradovat na parabolický zdroj světla s vynikající prostorovou plasticitou. (Velice podobný světelný efekt jako klasická parabola, ale daleko levnější.)

- BEAUTY DISHE OUTDOOR v sobě snoubí přednosti klasického beauty dishe a skládacího softboxu. Poskytují poměrně širokou variabilitu použití. Bez rozptylky se charakter světla posunuje blíže ke klasickému beauty dish, zatímco po nasazení rozptylky vydává měkké světlo s potlačeným středem díky integrovanému odnímatelnému deflektoru, charakterem podobné softboxu. Skládací systém umoňuje pohodlné skladování a snadný transport.

- BALLOON SOFTBOXY se používají v případě, že potřebujete opravdu přirozené měkké světlo, které se ze všech softboxů nejvíce blíží dennímu (je potřeba počítat s tím, že světlo není směrové a se vzdáleností od modelu rychleji klesá jeho intenzita). Časté využití má i v kombinaci se bateriovými zábleskovými světly, jednak pro svůj přirozený charakter, který se skvěle kombinuje s měkkým denním světlem a také díky svému kulatému "aerodynamickému" tvaru, Který podstatně zmenšuje odpor, což výrazně minimalizuje rizika poražení světla poryvem větru při fotografování v exteriéru. Softbox má opět skládací konstrukci a snadno se transportuje i skladuje.

Praktický tip pro skladování softboxů

- A na závěr jedna vychytávka - tím je Držák softboxů a dlašího příslušenství pro montáž na zeď  Tato nenápadná vychytávka umožní pohodlné a bezpečné zavěšení softboxu, nebo dalšího příslušenství studiových světel na stěnu ve fotostudiu, což nejen výrazně šetří místo, ale i dodává ateliéru profesionální vzhled.

Ceny softboxů v setech světel a v sestavách zábleskových světel jsou výrazně nižší, než uváděné ceníkové ceny. Garantujeme také nejnižší ceny a pokud u jiného dodavatele naleznete identický produkt s nižší cenou, zlevníme vám softbox pod cenu konkurence.

Značně zastaralý popis softboxu na wikipedii :)

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz