HD-601 HSS BATERIOVÉ ZÁBLESKOVÉ SVĚTLO + Přepravní brašna

Kód: ID_863
Značka: Photon Europe
15 887 Kč 13 130 Kč bez DPH
Vyprodáno
Silný bateriový záblesk s vysokorychlostní synchronizací s nejlepším poměrem výkonu a ceny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis:
HD-601 HSS s praktickou přepravní brašnou na světlo a příslušenství
HD 601 je bateriový záblesk s vysokorychlostní synchronizací, který je náhradou za velmi oblíbené bateriové světlo HD STROBO HSS-V 600. Výkon 500Ws je dostatečný jak pro náročné focení v interiéru, tak pro venkovní totografování i ve slunných dnech. Toto světlo vyniká nejen velkou výdrží baterie (o 50 a více záblesků než HD 610), ale také podporou vysokorychlostní synchronizace, bez které se venku neobejdete.
Nejvýznamnějšími vylepšeními oproti starému typu HD STROBO HSS-V 600 jsou: přehledný LCD display pro snadnou a intuitivní orientaci, který oceníte nejen venku. Silnější, plyně regulovatelné LED pilotní světlo 10W (ekvivalent 50W žárovky). Možnost aktualizace firmwaru. Režim krátkého hoření výbojky FREEZE od 1/800s až 1/19000s (využítí při zmrazení pohybu). Nová funkce Delay (zpoždění), kterou využijete např. při lightpaintingu. Nová funkce EasyCap (Photoshop mask) - snadné vytvoření ořezové masky.
Bajonet BOWENS je samozřejmostí a proto lze doplnit o jakékoliv příslušenství z naší nabídky.
Polohovatelný kloub s otvorem 5/8” pro statiový spignot je doplněn o otvor pro deštník přímo pod světlem.
Design světla je stejný jako u již známého HD 610 a je tedy zaručena kompatibilita těchto dvou světel (např. stejná baterie, nabíječka, odpalovače …).
Světlo je vybaveno vestavěným přijímačem kde lze zvolit druh podporovaného přijímače (2,4GHz): TRQ6 C/N/S, TR-611/612, TR-A6 C/N, TRS-V, TRS (dosah až 300m).
Spolu s novým zábleskem HD 601 je zde na trhu i nový odpalovač TR-Q6 s podporou HSS a TTL pro Canon, Nikon a dlouho očekávaný Sony.
Pro využití funkce HSS s originálním odpalovačem (umožní ovládání světla v režimu HSS, nastavení intenzity a pilotního světla) je potřeba ověřit kompatibilitu s fotoaparátem.

CANON - TR-Q6C, TR-611 - 1DS MARK III, 1D, 1D MARK IV, 1DX MARK II, 5D MARK II, 5D MARK III, 5D MARK IV, 5DSR, 6D, 7D, 7D MARK II, 80D, 70D, 60D
NIKON - TR-Q6N, TR-612 - D5, D4S, D810, D800, D700, D600, D90, D7200
SONY - TR-Q6S - a7, a7 II, a7R, a7R II, A7s, a7S II, a99 II

Technické parametry:

Směrné číslo: GN72 - ISO 100
Výkon: 500Ws
Pilotní světlo: LED 10W (ekvivalent 50W žárovky)
Režim: manuální/EasyCap/Delay
Regulace výkonu: (M) 1.0-9.0 HSS (4.0-9.0)
Čas znovudobití: 0,01-2,2s
Synchronizce: NOR/HSS/FRE
Barevná teplota: (M, HSS) 5500±150K (FRE) 5500±800K
Vestavěné chlazení: ano, podpora (TRQ6 C/N/S, TR-611/612, TR-A6 C/N, TRS-V, TRS)
Baterie: Li-ion 14.8V/6000mAh
Výdrž baterie: až 500 záblesků na plný výkon
Vestavěný přijímač: ano
Dosah: 300m
Počet kanálů a skupin: 1-16, A/B/C/D/E/F
Synchro vstup: jack 3,5mm
Bajonet: BOWENS
Rozměry: 355x117x195mm
Váha: 2,3kg bez baterie
Balení obsahuje:
1 x zábleskové světlo
1 x přepravní krytka výbojky
1 x Li-ion baterie
1 x nabíječka
1 x nabíjecí kabel
1 x návod k použití
1 x praktická přepravní brašna
! Reflektor není součástí balení.
NĚKTERÉ FOTOGRAFIE JSOU POUZE ILUSTRAČNÍ - BALENÍ NEOBSAHUJE REFLEKTOR, ODPALOVAČ, STATIV ...

Fotíte produktovou fotografii? S funkcí Photoshop mask ušetříte spoustu práce a času!
U vyšších tříd světel Photon Europe, konkrétně u bateriových NEW HD-TTL-610 a HD- HSS-601, nebo síťových MSN HSS-TTL přibyla nová vychtávka - Photoshop mask function, kterou velice ocení všichni fotografové, kteří potřebují mít čistě bílé, šedé … jednobarevné pozadí. Jedná se v podstatě o dokonalé a rychlé vytvoření ořezové masky pro váš Photohop.
Pokud fotíte tvarově složitější produkty, nebo třeba kolekce oblečení na modelu a zadání je, aby pozadí bylo čistě bílé a bez stínů, jistě mi dáte za pravdu, že fotograf mnohdy tráví mnohem více času otravným vyřezáváním objektu, aby za něj mohl dát pozadí čistě bílé, než vlastním focením. Tomu je s geniální funkcí Photoshop mask konec! Světlo teď udělá všechnu zdlouhavou práci za vás.
K využití této funkce je zapotřebí minimálně dvou světel, které tuto funkci mají ( NEW HD-TTL-610, HD- HSS-601, nebo MSN HSS-TTL-ty budou přidána do e-shopu dnes) a radiový odpalovač, některý z těchto:
TR-611/612, nebo TR-Q6 C/N/S
https://www.photoneurope.cz/cz/nabidka/tr-611-612-odpalovace-pro-hd-610-a-systemovy-blesk/#odskok
https://www.photoneurope.cz/cz/nabidka/odpalovace-pro-svetla-s-vestavenym-prijimacem/#odskok
Postup jak používat Photoshop mask (EasyCap) function:
Rozdělit světla do dvou skupin.
Skupina A. Bude klasicky nasvěcovat fotografovaný objekt, aby měl správnou expozici.
Skupina B. Bude nasvěcovat pozadí, tak aby bylo silně přeexponované (tím pádem vypálené a čistě bílé), zatím co fotografovaný objekt bude nenasvícený a černý jak bota.
V menu zábleskového světla (EasyCap) je nutné nastavit odpálení 1. a 2. skupiny
Na odpalovači aktivovat skupiny A+B
Fotoaparát je potřeba nastavit na sekvenční snímání
Fotoaparát je nutno upevit na stativ (a ideálně odpalovat dálkovou spouští), aby nedošlo k posunu mezi oběmi fotografiemi. (při fotograování osob je lepší, používat z tohoto důvodu spíše statické pózy)
Pak už jen zaostříme a klasicky exponujeme :)
Teď si osvětlíme k čemu po stisknutí spouště dojde:
Fotopaparát neudělá jen jeden snímek, ale dva snímky za sebou. Při první expozici bleskne pouze přední světlo, které nám udělá fotografii se správně nasvíceným objektem, ale včetně rušivých stínů a přechodů na pozadí. Při druhé expozici, bleskne pouze zadní světlo, takže produkt bude černý, podexponovaný a pozadí dokonale čistě bílé, což nám vytvoří dokonalou černou siluetu objektu na bílém pozadí, ze které jedním kliknutím v Photoshopu vytvoříme dokonale přesnou ořezovou masku, kterou použijeme na první fotografii správně exponovaného objektu a rušivé pozadí u něj pomocí ořezové masky vymažeme (popřípadě nahradíme pozadím z fotografie druhé).
Pro úplnost ještě dodávám, že tato funkce zábleskového světla umožnuje vytvoření nejen dvou, ale dokonce šesti různě nasvícených záběrů za sebou, což ovšem dokáží využít pouze ti nejkreativnější z nás. V praxi totiž obvykle vystačíme se dvěmi skupinami světel. Na menší produkty se nejčastěji používají dvě světla (jedno z předu a druhé zezadu) a na větší 2+2 světla (po dvou vpředu i v zadu).

Popis funkce Delay:
Funkce Delay (zpoždění) je určena pro focení s nastavením dlouhého času závěrky.
Například: při nastavení závěrky na 1 minutu, můžete nastavit funkci zpoždění na 30s, takže světlo bleskne po uplynutí 30s od otevření závěrky.
Tuto funkci můžete využít například při focení light-paintingu.

Doplňkové parametry

Kategorie: BATERIOVÁ SVĚTLA
Hmotnost: 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz