Zrcadlovka od A do Z

Kód: ID_965
990 Kč 818 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
20.3.2024
Jak dosáhnout perfektně ostrých fotek dětí, které se běhají kolem, dokonale rozostřeného pozadí za člověkem? Jak zmrazit stříkající vodu ...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak dosáhnout perfektně ostrých fotek dětí, které se běhají kolem, dokonale rozostřeného pozadí za člověkem? Jak zmrazit stříkající vodu, dosáhnout světelných čar za automobily, krásných fotografií z oslav a plesů, jak fotit focení při svíčkách a úpravu foto? Všechny tyto snadné postupy se naučíte v kurzu Zrcadlovka od A do Z. Díky tomuto kurzu využijete svůj přístroj na maximum. Kurzem vás pečlivě provede Filip Obr, který vám předá své zkušenosti z praxe profesionálního fotografa.

Kurz je určen pro úplné začátečníky.

133 minut videa, 6 kapitol, kapitola o úpravě fotografií v bezplatném programu zdarma

Kapitola 1: Než vyrazíte fotit
Zodpovědná příprava je mnohdy důležitější než samotné fotografování. Proto si hned na začátku osvojíte několik návyků, díky kterým vás při ostrém focení už nic nepřekvapí. V kapitole „Než vyrazíte fotit“ si ukážeme, na co všechno se dá při přípravě zapomenout a jak se tomu nejlépe vyhneme.
Co se naučíte:
- Rituál profesionálů před každým focením
- Nejdůležitější věci, na které nesmíte zapomenout
- Kde najdete nejspolehlivější meteorologické podmínky

Kapitola 2: Závěrka, clona a ISO
Správnou fotografii dělá z velké části správné nastavení fotoaparátu. Nejdůležitějšími parametry je rychlost závěrky, clonové číslo a hodnota ISO. V následující kapitole se dozvíte nejen funkci těchto „tří králů“ profesionálního snímku, ale také to, jak je ideálně kombinovat. Všechny informace se dozvíte z praktických ukázek a z opravdového fotografování se zrcadlovkou.
Co se naučíte:
- Rychle kombinovat správnou závěrku, clonu a ISO
- Používat dlouhý čas závěrky v praxi
- Perfektně pracovat se clonou a hloubkou ostrosti
- Jak zjistit nejvyšší ISO, které vaše zrcadlovka zvládne

Kapitola 3: Fotografie je o světle
Jednou z vlastností skvělé fotografie je dobré světlo. V této obsáhlé kapitole se podíváme na světlo umělé, které se dělí na zábleskové a trvalé. O těchto profesionálních technikách svícení promluví i fotograf Petr Kuchař, který se věnuje glamour a aktu. Zjistíte jak světlo směrovat a jakou zvolit sílu.
Co se naučíte:
- Profesionálně osvětlovat portréty
- Jak pracovat se směrem a sílou světla
- Jaký je rozdíl mezi zábleskovými a trvalými světly

Kapitola 4: Co dělat, aby byly vaše fotografie dokonale ostré?
Věděli jste, že existuje hned několik důvodů, kvůli kterým nemusí být vaše fotografie bezvadně ostré? Na vině můžou být špatně nastavené ostřící body, třas rukou, které drží fotoaparát, ale i špatně zvolená závěrka anebo clona. Jak se všem nástrahám ostřením vyhnout si ukážeme v industriálních prostorách staré opuštěné teplárny.
Co se naučíte:
- Jaké existují druhy ostření
- Které ostření se hodí do konkrétních situací
- Na co si dát při ostření pozor a proč ho nenechávat na zrcadlovce

Kapitola 5: Kompozice - Ocelové pilíře fotografie
Již před stovkami let malíři věděli, že obraz musí být komponován tak, aby oko diváka přitáhly ty správné podněty. Ani ve fotografii tomu není jinak! Vždyť právě ono důmyslné a staletími prověřené rozmístění objektů na obraze či snímku je to, co odlišuje amatérskou fotografii od profesionální. Vydejte se s námi do prostor opuštěného nákladového nádraží, kde si ukážeme nespočet kompozičních pravidel, které se při fotografování používají.
Co se naučíte:
- Nejpoužívanější kompoziční pravidla
- Co to znamená zlatý řez a kde ho hledat
- Jak využít popředí, aby fotce přidalo na hloubce
- Jak snadno využívat diagonální linie



Kapitola 6: Ovládněte dokonalou barevnost svých fotografií
Snímky zbarvené do modra nebo do oranžova jsou častým problémem začínajících fotografů, kteří nevědí jak z této lapálie ven. V této kapitole Vás naučíme na fotoaparátu bezchybně vyvážit bílou tak, aby stoprocentně odpovídala realitě, a to jak při focení v exteriéru, tak v interiéru.
Co se naučíte:
- Návod ke správnému vyvážení bílé
- Zobrazení naprosto totožných barev tak, jak vypadají ve skutečnosti

Kapitola 7: Aby fotky nebyly tmavé ani světlé – aby byly perfektní
Jak je možné, že se vám fotografie zobrazují v počítači světlejší nebo tmavší, než jste je viděli na počítači? Za touto chybou můžeme hledat buď špatně nastavené hodnoty při fotografování nebo nepřesné zobrazení na LCD displeji. Ale co s tím? Výborným nástrojem, který vám pomůže fotografii optimalizovat, a to jak při samotném fotografování, tak při dodatečných počítačových úpravách, je histogram. Naučte se s ním pracovat stejně dobře, jako profesionálové!
Co se naučíte:
- Pracovat se špatně exponovanými fotkami
- Používání histogramu v praxi


Kapitola 8: Výběr objektivu
Pokud nemáte alespoň základní znalosti o objektivech, orientace může být velmi náročná. Prodejci se Vám budou snažit prodat objektiv, který se jim nejvíce vyplatí ani nemusíte zjistit, že existuje levnější alternativa.
Co se naučíte:
- Jak vybrat správný objektiv pro váš styl
- Jaká rizika skrývají jednotlivé typy objektivů
- Objevíte objektivy, o kterých nemáte ani tušení, že existují

BONUS: Po západu slunce nic nekončí
Zde naleznete postup, jak vstoupit do světa úpravy fotografií. Pomocí bezplatného on-line editoru můžete upravovat své fotografie.


LEKTOR KURZU
Lektorem tohoto kurzu je fotograf Filip Obr, profesionální fotograf a contributor New Yorské fotobanky Shutterstock. Neustále se učí od nejlepších ve svém oboru a své znalosti nadšeně předává dál. Jeho webovou stránku naleznete na filipobr.com.a

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz