Set voštin pro reflektor s otvorem pro deštník

Kód: ID_808
Značka: PHOTON EUROPE
2 989 Kč –33 %
3675 set vostin pro reflektor s otvorem pro destnik
2 989 Kč –33 % 1 989 Kč 1 644 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
10.10.2022
Set čtyř voštin 10°, 20°, 30°, 40° pro refllektor s otvorem pro deštník (průměr 18 cm).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Set čtyř voštin 10°, 20°, 30°, 40° pro refllektor s otvorem pro deštník (průměr 18 cm) https://www.photoneurope.cz/cz/nabidka/reflektory-a-vostiny/standardni-reflector-pro-destnik/

Pokud na reflektor nasadíme voštinu, zcela se změní charakter světla, není pak již dáno pouze tvarem reflektoru, ale voština ho „rozseká“ na svazek rovnoběžných paprsků, které dopadají kolmo na místo, které nasvěcujeme. To má za následek jiný charakter kresby.Můžeme si to představit například tak, že přirovnáme světlo k malování. Samotný reflektor by se pak dal přirovnat k tahu silným štětcem a reflektor s voštinou k tahu svazkem tenkých, ostře ořezaných tužek. Ve výsledku pak detail fotografie působí rozdílně a je-li efekt voštiny s citem využit, nachází vděčné uplatnění především v portrétní fotografii.
Dalším, ještě zásadnějším výsledkem použití voštiny je stahování intenzity světla k ose studiového světla. Otvory ve voštině které jsou přímo v jejím středu prochází paprsky světla o nejvyšší intenzitě a směrem k okraji voštiny intenzita světelných paprsků úměrně klesá. Tím dochází k efektu plynulého přechodu mezi plně nasvícenou ústřední částá fotografie (při portrétu např. obličej) a zcela tmavými okraji fotografie, kam se už žádné světlo nedostane.
Zde platí pravidlo, že čím jsou otvoty ve voštině menší (čím je voština jemnější) a čím je tlouštka voštiny větší – tím menší je plně nasvícená plocha a strmější přechod k tmavému okraji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz