RADIOVÉ ODPALOVAČE, Strana 4

Nejprodávanější

3156 tr v6 radiovy vysilac s podporou skupin a regulaci intenzity
 
1 803 Kč
(1 490 Kč bez DPH)
TR q7 uA
 
2 990 Kč
(2 471 Kč bez DPH)
3408 tr q6 c odpalovac s podporou bluetooth hss a ttl pro canon
 
2 490 Kč
(2 058 Kč bez DPH)
47 položek celkem

Cena

1195701
11195701

Značky

Položek k zobrazení: 47
3195 ntr d6 radiovy vysilac samostatne bez prijimace
390 Kč bez DPH
472 Kč

Frekvence 433MHz, synchronizace do 1/160s, 4-kanál.

Kód: 410013-P
TR-A8 - Radiový vysílač samostatně (bez přijímače)
390 Kč bez DPH
472 Kč

Frekvence 433MHz, synchronizace do 1/160s, 16-ti kanál.

Kód: 401010_ID_30
4791 ys 100 infraodpalovac na principu optickeho prenosu signalu
590 Kč bez DPH
714 Kč

YS-100 se používá jako bezdrátový odpalovač zábleskových světel, vysílá světelný signál k fotobuňce studiových blesků.Vysílač se nasadí do sáněk fotoaparátu.

Kód: 401001
4281 sc 2 synchrokostka pro pripojeni kabelu k zableskovemu sv
149 Kč bez DPH
180 Kč

Synchrokostka slouží pro připojení synchrokabelu přes sáňky fotoaparátu, v případě že fotoaparát nemá X-kontakt.

Kód: SC-2
4332 sc 3 synchrokostka pro pripojeni kabelu k zableskovemu sv
249 Kč bez DPH
301 Kč

Synchrokostka se třemi výstupy (až na 3 světla) slouží pro připojení synchrokabelu přes sáňky fotoaparátu, v případě že fotoaparát nemá X-kontakt.

Kód: 401015
4371 syk 3 servospoust s fotobunkou pro spusteni svetla zableskem
405 Kč bez DPH
490 Kč

Pro odpálení externího blesku mimo tělo fotoaparátu pomocí jiného záblesku.

Kód: SYK-3
4416 sc 5 adapter pro fotoaparaty konica minolta a fuji
590 Kč bez DPH
714 Kč

Umožnuje nasadit běžné univerzální odpalovače na fotoaparáty s atypickými sáňkami (Konica - Minolta a Fuji ...)

Kód: AFUJI
4476 synchrokabel 30 cm pro pripojeni zablesku k fotoaparatu
99 Kč bez DPH
120 Kč

Synchrokabel s X-kontaktem a 3,5 mm jackem, délka 30 cm.

Kód: ID_786
4452 synchrokabel 4 5 m pro pripojeni zablesku k fotoaparatu
290 Kč bez DPH
351 Kč

Synchrokabel s X-kontaktem a 3,5 mm jackem, délka 4,5m.

Kód: N032
3132 gps c pridavna jednotka pro zaznam polohy verze pro canon
1 486 Kč bez DPH
1 798 Kč

Micnova GPS - C jednotka je dokonalým doplňkem určená pro Canon. Při pořizování snímků automaticky zaznamenává zeměpisnou šířku, délka, nadmořskou výšku a UTC (Universal Time...

Kód: GPS - C
2958 gps n pridavna jednotka pro zaznam polohy verze pro nikon
1 486 Kč bez DPH
1 798 Kč

Micnova GPS- N jednotka je dokonalým doplňkem určená pro Nikon. Při pořizování snímků automaticky zaznamenává zeměpisnou šířku, délka, nadmořskou výšku a UTC (Universal Time...

Kód: GPS - N

Největší výběr radiových odpalovačů naleznete na naší prodejně v Praze 5. Vše je skladem a při objednání na dobírku můžeme ihned odeslat. Máme odpalovače pro záblesková světla i systémové blesky a všechny si u nás na prodejně můžete před nákupem vyzkoušet třeba i s vlastním fotoaparátem a v případě zájmu je zakoupit i bez předchozí objednávky.

Jak vybrat správný radiový odpalovač?

Odpalovače dělíme do několika hlavních skupin:
- univerzální odpalovače pro všechny typy zábleskových světel
- odpalovače pro záblesková světla s vestavěným přijímačem
- odpalovače pro systémové blesky

Univerzální radiové odpalovače propojujeme pomocí kablíku do synchrozdířky zábleskového světla (standardně jack 3,5, případně s redukcí na jack 6,5).
Vysílač přijme přes středový kontakt v sáňkách od fotoaparátu impuls a vyšle radiový signál, který přijímač zaznamená a pomocí propojeného synchrokablíku spustí záblesk na světle.
Pokud máte světel víc, tak je možné na ostatních, které nemají nasazený přijímač zapnout fotobuňku (režim "SLAVE - fotobuňkou jsou vybaveny všechny studiové záblesky od Photon Europe) a světlo s připojeným přijímačem funguje jako "MASTER", který spustí všechna ostatní světla se zapnutými fotobuňkami,  které zaznamenají záblesk od světla "MASTER" (přenos probíhá rychlostí světla - nedochází tedy k žádnému měřitelnému zpoždění).
Pozn.: toto řešení funguje spolehlivě pouze v interiérech menších rozměrů (cca. 40m2) s bílými zdi, od kterých se záblesk odráží a dostane se tak spolehlivě k fotobuňkám všech dalších světel.
Odpálení pomocí fotobuněk je nespolehlivé v těchto případech: venku v otevřeném prostoru, ve velkých, nebo členitých interiérech, v interiérech s tmavými, či jinými povrchy, které neodrážejí záblesk. - V takových případech je potřeba přikoupit ke každému světlu samostatný radiový přijímač.

Odpalovače pro světla s vestavěným radiovým přijímačem jsou sofistikovanější a kromě samotného odpálení s nimi můžeme také ovládat intenzitu studiových záblesků (zpravidla u každého světla nezávisle na sobě pomocí funkce rozdělení do skupin).
Zde je potřeba zvolit k danému světlu vždy doporučený typ přijímače, protože mohou mít různý způsob kódování radiového signálu (neexistují tedy žádné univerzální odpalovače, které by uměly komunikovat se všemi typy světel). Jeden typ přijímače zpravidla dokáže komunikovat s několika různými řadami zábleskových světel, které výrobce dodává na trh současně.
Pro klasická studiová záblesková světla je lepší používat jednodušší radiové vysílače bez HSS a TTL, protože standardní světla tyto funkce nemají.
TTL/E-TTL a HSS režimy mají pouze nejvyšší třídy studiových zábleskových světel a bateriové záblesky. Pro ovládání těchto režimů je potřeba zakoupit sofistikovanější a dražší radiové odpalovače, např.: radiový odpalovač TR-Q6 (ten má různé varianty podle značky výrobce fotoaparátu), nebo odpalovač TR-Q7, který je kompatibilní se všemi běžnými typy digitálních zrcadlovek zároveň.

Poslední hlavní skupinou jsou radiové odpalovače pro systémové blesky a také je dělíme do dvou podskupin:
- odpalovače pouze pro manuální režim, jsou levnější a jednodušší na používání. Využívá je většina fotografů, kteří vytvářejí komponované fotografie a chtějí mít světlo pod stoprocentní kontrolou.
- Dražší radiové odpalovače pro systémové blesky s podporou TTL/E-TTL a HSS používáme v případě, že potřebujeme využívat HSS, nebo TTL režim (například při fotografování reportáže, sportu, atd. ...) U těchto odpalovačů je potřeba volit vždy variantu kompatibilní podle značky fotoaparátu (univerzální řešení pro všechny značky nejsou běžná).

Ceny radiových odpalovačů dodávaných ve studiových sestavách, či setech studiových světel jsou oproti ceníkovým cenám odpalovačů výrazně sníženy.

Infraodpalovače jsou v dnešní době velmi nespolehlivým a předraženým přežitkem, proto jsme je již z nabídky na trvalo vyřadili a jejich používání pro nespolehlivost nedoporučujeme.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení