Pantograf - náhradní díl ke stropnímu závěsnému systému

Kód: P
Značka: PHOTON EUROPE
3 013 Kč 2 490 Kč bez DPH
Vyprodáno
Pantograf nasazený na příčné kolejnici je ve složeném stavu 60 cm pod stropem. Plně natažený je 240 cm pod stropem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pantograf je unikátní systém vyvinutý pro potřeby foto studií a foto ateliérů, který umožňuje plynulý vertikální pohyb zábleskových i trvalých studiových světel včetně nasazeného příslušenství pro modifikaci světla jako jsou například softboxy, oktaboxy, squerboxy, stripboxy, deepboxy, beauty dishe, komínky, refektory, background reflektory a veškeré dostupné modifikátory zábleskových a trvalých studiových světel, směrem nahoru i dolů.

Pantografy jsou konstruované na zavěšení studiových světel, nehodí se na zavěšení lehkých předmětů pod 1kg.
Doporučené zatížení pantografu je 1-5 kg .

Pantografy se většinou používají v kombinaci se stropním závěsným systémem. Stropní závěsný systém obvykle obsahuje vodící koleje o délce 4m které se montují podélně na strop. Příčné koleje o délce 3m jsou pojízdné a na každou stranu mohou přesáhnout cca. 0,6 m do boku. Pracovní rozsah stropního systému je tedy cca. 4x4,2 m.
Po tomto stropním systému lze pantografem díky kolejím a křížícím vozíkům pohybovat volně do všech směrů v celém rozsahu závěsného systému, což umožňuje velice komfortní práci se zábleskovými i trvalými studiovými světly. V některých případech se pantografy používají i samostatně bez stropního závěsného systému, připevněné pevně ke stropu a nebo namontované na pojezdném vozíku, který je umístěn přímo na kolejnici a umožňuje pohyb pouze v jedné ose dle polohy kolejnice.

Pantograf nasazený na příčné kolejnici je ve složeném stavu 60 cm pod stropem. Plně natažený je 240 cm pod stropem.

 

K montáži pantografů, potažmo celého stropního systému je potřeba použít montážní materiál dle skladby stropu (cihla, beton, dřevo....). Montážní materiál není součástů stropního systému ani pantografů.

Při montáži stropního závěsného systému je nejdůležitější koleje, které montujeme přímo na strop, za pomoci vodováhy dokonale vyrovnat. Pokud by koleje nebyly v dokonalé vodorovné poloze, mohlo by docházet k samovolnému posunu vozíku pantografu po kolejnicích. Pro zmírnění těchto případných problémů spojených s drobnou nerovnováhou, jsou vozíky pantografů opatřeny unikátním řešením křížového osazení vozíku ložisky v kombinaci se silikonovými kolečky, ve kterém ložiska zajišťují plynulý posun a silonová kolečka naopak lehce zvyšují odpor a zamezují tak nechtěnému pohybu při mírném vychýlení z rovnováhy.

 

Hmostnost pantografu cca 3,5kg

Přepravní rozměry 40 x 12 cm

Doplňkové parametry

Kategorie: PŘÍSLUŠENSTVÍ FOTOSTUDIO
Hmotnost: 3.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz