Půjčte si světlo před zakoupením zdarma

Recenze – TEST CALER 600 jako levná alternativa pro Canon

CALER 600C mne zaujal nízkou cenou a dobrými referenceni od fotografů, proto jsem neodolat a vyzkoušel ho. Zde jsou mé první dojmy z pohledu uživatele...

Foto & text: Jan Šimral

Externí blesk by neměl chybět v žádné výbavě fotografa, ať amatéra, nebo profesionála. Vždy jsem vyhledával originální příslušenství z druhé ruky z důvodu nižší ceny. Než se mi naskytla možnost otestovat externí blesk CALER 600C. Tuto možnost jsem využil velice rád a to z důvodu, že pořizovací cena se pohybuje někde kolem 5.500,-Kč. Porovnání probíhalo s Canonen 600EX-RT, kde pořizovací cena se pohybuje za hranicí 15.000,-Kč


Komunikace s fotoaparátem (Canon 70D, Canon 5D MK III, Canon 6D)
Naprosto v pořádku ( HSS, TTL) chová se jako originál. Při sekvenčním snímání se nemá tendenci přehřívat a probíhá velice rychlé dobíjení – zde jsem použil Power pack PS8 od Nissinu na který nedám dopustit a bez něhož bych nešel fotit žádnou svatbu.
Vodě a prachu odolnost hodnotit nemohu, blesk byl zapůjčený tak jsem se nepouštel do ostřejšího testování, ačkoliv počasí se nabízelo.
Dále mě zajímalo jak u Carela jak funguje vestavný snímač automatické expozice, který je umístěn v přední části blesku, jako u jeho brášky Canona a umožňuje nastavení režimů Ext.A (automatické měření externího blesku) a Ext.M (ruční měření externího blesku). S režimem Ext.A dokáže i amatér, který nemá pojem o funkcích a používání blesku šajn vyfotit fotku na které nejsou přepaly ze záblesku. Mimo funkce Canon ETTL a manuálního režimu jsou k dispozici další dva režimy a to režim Slave a stroboskopický režim. Blesk je osazen senzory pro měření barevné teploty, která automaticky upraví vyvážení bílé
Shrnutí
CALER 600C  jsem měl k dispozici jen velmi krátce. Abych ho mohl vyzkoušet tak důkladně, jak bych si přál, potřeboval bych ho na mnohem delší dobu. Nicméně můžu vyzdvihnout jeho dílenské zpracování, perfektní funkčnost a také koncepci nastavení a ovládání pomocí jasných uživatelských nabídek a výborně provedených a označených ovládacích prvků.

I z těch několika příkladů je zřejmé, že umožňuje velmi dobře ovládat zábleskovou expozici, korigovat sílu záblesku, což je v řadě případů důležitější, než výkon jako takový. Ovšem ten je v tomto případě nesporný a je-li ho zapotřebí, uživatel jistě nebude zklamán. Celkově lze nový výkonný blesk CALER 600C hodnotit jen a pouze pozitivně.

 

A ještě jedna z fotografí, které jsem při testování CALERU 600C pořídil

Foto & text: Jan Šimral

Proč se rozhodnout pro PHOTON EUROPE?

Prověřená kvalita

Více než 10 let na trhu
Servis přímo v Praze

Profesionalita

Vybavili jsme již přes 5000 fotoateliérů a dobře poradíme i vám

Rychlost

Vše máme skladem, dnes dopoledne objednáte, zítra můžete fotit

Nejnižší ceny

POKUD VÁM JINÝ DODAVATEL NABÍDNE IDENTICKÉ ZBOŽÍ ZA NIŽŠÍ CENU, POSKYTNEME VÁM ZBOŽÍ ZA TUTO DOLOŽENOU CENU + DÁREK NAVÍC!