Půjčte si světlo před zakoupením zdarma

Nenápadný pomocník s koňskou sílou – držák objektivu Micnova

V sortimentu Photon Europe se objevila další vychytávka od Micnovy. Po rotačním štětci se senzorovou lupou a objektivových mezikroužcích přišel na řadu držák objektivu KK-LK.

Držák na objektivy najde největší využití při fotografování reportáží, sportu, akcí anebo backstage, zkrátka ve chvílích, kdy musíte být mobilní, rychle měnit nastavení fotoaparátu a objektivy. Žádnému fotografovi nemusím vysvětlovat, jak je náročné měnit v takových situacích objektivy – odložitsibrašnuvyndatnovýobjektivsundatzadníkrytkusundatobjektivzfoťákunandatnovýobjektivnasaditzadníkrytkuuložitobjektivdobrašny – byť pouze napsat celý ten proces zabere dobrou půlminutu, během které vám může utéct pár zajímavých snímků.

Vzhledem k tomu, že reportáže a akce často fotografuji s různými objektivy (v mé výbavě se zpravidla nachází multifunkční 70-200mm a jedno pevné sklo – zpravidla nejoblíbenějších 50mm), byla jsem na tento produkt zvědavá. O to víc mě potěšilo, že Photon myslel krom standartního Canonu i na uživatele Nikon a Sony – držák se totiž vyrábí ve třech variantách, kompatibilní i k těmto bajonetům.

První moje otázka před koupí tohoto držáku objektivů se samozřejmě týkala váhy. Už jen samotné teleobjektivy 70-200 a 70-300 nejsou žádná tintítka a ve spojení s dalším pevným sklem (např. 85mm) by se váha mohla vyšplhat i na 3 kila. Micnovský držák přidá ještě 2 kila k dobru – maximální nosnost je 5 kilo, takže tento problém přestal problémem rázem být. A právě zde máme tu koňskou sílu v malém balení.

Jelikož objektivy potřebuji měnit co nejrychleji, zajímal mě i montážní systém – na co bych si přece kupovala držák objektivu, kdyby jeho ovládání bylo stejně zdlouhavé jako proces, který jsem popsala v úvodu článku, pozbýval by držák smyslu. Naštěstí je vybaven, stejně jako většina dnešních digitálních fotoaparátů, tlačítkem aretace bajonetu. Nasazení a sundání je tudíž otázkou pár vteřin.

Obsahem balení je samozřejmě i popruh, který si zkrátka přehodíte přes rameno a dva objektivy máte neustále po ruce. Jednoduché zařízení, které na trhu mělo být už dávno. Je možné, že si řeknete, že nic takového nepotřebujete a stačí vám hrabat objektivy po brašnách a batozích, nicméně věřte, že jakmile si vezmete držák objektivů jednou na focení, nebudete se ho chtít napříště vzdát...

Proč se rozhodnout pro PHOTON EUROPE?

Prověřená kvalita

Více než 10 let na trhu
Servis přímo v Praze

Profesionalita

Vybavili jsme již přes 5000 fotoateliérů a dobře poradíme i vám

Rychlost

Vše máme skladem, dnes dopoledne objednáte, zítra můžete fotit

Nejnižší ceny

POKUD VÁM JINÝ DODAVATEL NABÍDNE IDENTICKÉ ZBOŽÍ ZA NIŽŠÍ CENU, POSKYTNEME VÁM ZBOŽÍ ZA TUTO DOLOŽENOU CENU + DÁREK NAVÍC!