Půjčte si světlo před zakoupením zdarma

Jak udržet zábleskové světlo v dobré kondici

Velice důležité informace o správném postupu formátování kondenzátorů, které výrazně prodlouží životnost každého zábleskového světla.

   Pokud jakéholiv zábleskové světlo nepoužíváte, dochází k degeneraci kondenzátorů. Nemá na to vliv značka světla, ale pokud má elekrolitické kondenzátory, tak je to prostě jejich vlastnost. Pokud pak začnete takové světlo používat, aniž by jste kondenzátory nejprve zformátovaly, tak dochází vlivem velkého odporu k jejich nadměrnému zahřívání a tím i poškození (zpravidla nevratnému) - kondenzátor se začíná nafukovat a pak už nefunguje správně, jak by měl a rychleji se přehřívá - světlo pak hlásí přehřátí stále častěji a nakonec je potřeba kondenzátory na vstupu vyměnit, což sice není velký problém, ale je to zbytečné protože se tomu správně prováděným formátováním dá bez problémů předejít.

Přesný postup formátování:
 Zapnout zábleskové světlo (pilotní žárovku při celém procesu formátování není potřeba zapínat) , nastavit minimální výkon a nechat 20-30 minut běžet při minimálním výkonu -nebleskat!  - pak přidat o jedno celé slonové číslo (z 1/32 na 1/16 = 1 clonové číslo atd...) a nechat 15-20 minut nastavené na tomto výkomu - nebleskat ! - pak přidat o další celé číslo - dokud nedojdete na nejvyšší číslo, zde nechte světlo minimálně 30 minut na plném výkonu- stále nebleskat!   - Teprve po uplynutí minimálně 30-ti minut na maximálním výkonu můžete se světlem začít bleskat.

Proč se rozhodnout pro PHOTON EUROPE?

Prověřená kvalita

Více než 10 let na trhu
Servis přímo v Praze

Profesionalita

Vybavili jsme již přes 5000 fotoateliérů a dobře poradíme i vám

Rychlost

Vše máme skladem, dnes dopoledne objednáte, zítra můžete fotit

Nejnižší ceny

POKUD VÁM JINÝ DODAVATEL NABÍDNE IDENTICKÉ ZBOŽÍ ZA NIŽŠÍ CENU, POSKYTNEME VÁM ZBOŽÍ ZA TUTO DOLOŽENOU CENU + DÁREK NAVÍC!